Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Arabalı ile Hangi Araba Ne Kadar Kazandırır?

Arabali.com üzerinden kiraya vereceğeniz araçların kazançları marka, model, sınıf ve aracın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

7 Önemli Araba Arıza İkaz Lambası ve Anlamları

Arabaların motor ve diğer donanım aksamları dönem dönem arızalanabilir. Bu arızaların bir kısmını anlayabilmek için profesyonel olmak ve servise gitmek gerekir. Bazı durumlarda ise verilen uyarı lambaları ile arızayı anlayabilirsiniz.

Gece Araba Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Geceleri karanlık olmasından dolayı görüş açısının iyi olmaması ve kabiliyetinin azalması neden oluyor. Peki gece araba kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Kışın Yolda Kalmamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Kış mevsimine girmek üzereyken Arabali.com olarak araç sahiplerine ve kiralık araç ile yola çıkanlara kışın yolda kalmamak adına birkaç öneride bulunmak istedik.

10 Adımda Kışlık Araç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağışlı ve karlı dönemler ile soğuk dönemler arabalar için zorlu olabilir. Peki kış dönemine girerken araç kışlık bakımı nasıl yapılır?

5 Maddede Araba Yolculuklarında Başınıza Gelebilecek Aksilikler

Her ne kadar günümüzde teknoloji gelişmişte olsa, otomobillerin teknoloji düzeyi artmış da olsa bazı olumsuz durumları engelleyemezsiniz. Peki bu durumlar nedir ve bu durumlara karşı alabileceğiniz önlemler nelerdir?

Akıllı Park Sistemi Nedir?

Akıllı park sistemleri, temel işlev olarak iki araç arasındaki mesafenizi ya da yanaşılacak nesneye olan yakınlığınızı sensörler yardımı ile ölçerler.

Hararet Nedir? Hararet Nasıl Oluşur?

Otomobillerde hararet sorunu, sürücülerin sürekli olarak karşısına çıkan önemli bir sorundur. Sıcaklığın standart seviyelerin üstüne çıkması olayıdır.

Otomobil Kullanırken Yakıt Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

Sadece araç sahipleri değil kiralık araba ile yola çıkan kişiler içinde bu durum geçerlidir. Yakıt tasarrufu yaparak aracınızın masraflarını düşürebilirsiniz. Peki yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?

Arabaların Kışlık Bakımları Nasıl Yapılır?

Kışlık bakım, araçların kötü hava şartları ile kaygan, karlı ve buzlu zeminlerde güvenle kullanılabilmesi için gerekli ayarların, değişimlerin ve bakımların yapılması kısacası önlemlerin alınmasına verilen addır.

Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?

Kasko sigortası ek teminatları, birçok sigorta kapsamını ele alır. Bu sigorta kapsamlarından biride hareket halindeyken veya park durumunda hasara uğramasıdır.

Hibrit Motor Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Hibrit motor, binek araçların ve bazı otobüslerin tümünde çevreye duyarlı, daha az yakıt tüketimi yapan ve hem çevreyi hem aracı koruyan bir motor türüdür.

Fren Mesafesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Sürüş sırasında, acil durum frenleri yapılması gerekebilir ve bazı durumlarda, frenler sürücü için uygun şekilde çalışmaz.

Araç Sürücüleri İçin Önemli İpuçları

İster araç sahibi olun isterseniz kiralık araç ile yola çıkın. Aracın değerini korumak bir yana kendinizi ve cebinizi korumak için aynı zamanda da keyifli bir sürüş için bilmeniz gereken konular vardır.

Uzun Süren Araba Yolculuklarını Keyifli Hale Getirebilecek 5 Öneri

Yaptığımız yolculuklar bazen sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden uzun süren araba yolculuklarını keyifli hale getirmenin yollarını bulmak gerekiyor.

4 Günlük Kamp Gezisine Hazır Mısınız?

30 Ağustos Zafer Bayramı tatilini hafta sonu ile birleştiriyorsanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız. Arabalı kamp gezisi yapmak isteyebilirsiniz.

Kiralık Arabayı Rezerve Ettirmenin Faydaları

Rezervasyon ile araba kiralamak, olası bir sürpriz ile karşılaşmanızı da engelleyecektir. Çünkü beğendiğiniz araç siz kiralayana kadar çoktan başkasına kiralanmış olabilir.

Filmlerde Kullanılan En Efsane Arabalar

Siz değerli Arabali.com takipçeleri için tarih boyunca filmlere konu olan veya filmlerde kullanılan ve en çok ilgi gören araçları bir araya getirdik. Gelin bu araçlara bakalım.

Arabada Dinlenebilecek 2018 Yol Şarkıları Listesi

Sizler de Arabalı ile araç kiralama yaparak yola çıkabilir, bu sırada da sizler için düzenlediğimiz yol şarkıları listemizi kullanabilir ve yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz.

Herkesin Bilmesi Gereken Güvenli Sürüş İpuçları

Özellikle kış aylarında bu durum karşımıza daha çok çıkmaktadır. Şimdi bu yazımızda sizlere güvenli sürüş konusunda ipuçları vermeye çalışacağız.

Araç Lastik Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?

Lastik çeşitleri mevsimlere göre, yola göre veya havaya göre değişkenlik gösterir. Ancak bu uygulamaya uyan kimseyi görmek zordur. Günümüzde genel olarak bu ayrımı görmemekteyiz.

Ramazan Bayramı Tatiline Arabalı ile Yola Çıkmaya Hazır Mısınız?

Bayram tatili için Arabalı ile yola çıkarak eğlenceli bir tatil geçirirken, büyüklerinizin, sevdiklerinizin, eşinizin, dostunuzun bayramını da kutlamaya gidebilirsiniz.

2018 Yılı Şehir İçi Kullanım İçin En İyi Araçlar

Şehir içi kullanım için en iyi araçlar genellikle küçük araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araçların gerek motorları gerekse motorları normal araçlardan daha küçüktür.

Araç ile Yola Çıkmadan Önce Araçta Yapılması Gereken Bakımlar

Araç ile yola çıkmadan önce araçta yapılması gereken bakımlar listemiz ile yolda kalmadan varış noktanıza ulaşabilirsiniz. Unutmayın, trafik ihmale gelmez.

2018 Ehliyet Alma Rehberi – Nasıl Ehliyet Alırım?

Nasıl ehliyet alacağınızı bilmiyorsanız ve nasıl ehliyet alacağım diyorsanız bu yazı tam size göre. 2018 ehliyet alma yazımız ile sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 Mayıs’ta İstanbul Yakınında Gezilecek Yerler

1 Mayıs gününü hafta sonu ile bağlayarak ve araya Pazartesi gününü sıkıştırarak tatil yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda İstanbul ve çevresinde 4 günlük bir tatil için tercih edilebilecek yerleri belirledik.

İstanbul Yakınında Günübirlik Gezilebilecek 5 Yer

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutlarken bu yıl 23 Nisan Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle resmi tatil ve bu tatil gününü aileler çocuklarıyla beraber günü birlik geziler ile geçirebilir. Bunun için arabası olmayan aileler günlük araç kiralama ile İstanbul ve çevresinde güzel bir tatil geçirebilirler.

Türkiye’de Üretilen Otomobil Marka ve Modelleri

Türkiye’de üretilerek dünyaya açılan ve dünyanın birçok ülkesinde, şehrinde satılan ve kullanılan popüler otomobil marka, modelleri ülkemiz için önemli gelir kapısıdır.

Dizel Araç Benzinli Araç Karşılaştırması

Araç seçimi yaparken akla ilk gelen benzinli araç mı almalıyım yoksa dizel araç mı almalıyım oluyor. İşte bu yazımızda sizlere dizel araç ve benzinli araç karşılaştırması yaparak fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Elektrikli Otomobillere Geçiş Süreci

Fosil yakıtlarda yaşanan kaynak sıkıntısı yeni arayışları beraberinde getirdi. Son birkaç yıldır adını sıkça duyduğumuz elektrik otomobil, yakın bir zamanda tüm dünyada yerini alacak gibi duruyor.

10 Adımda Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Akaryakıta sürekli gelen zamlar, araç sahiplerini zor durumda bırakarak çoğu zaman aracı sattırarak daha düşük performanslı ve az yakan bir araba almaya yönlendiriyor. Ancak bilmeniz gereken yakıt tasarrufu için yapmanız gerekenlerdir.

2017 Yılında En Çok Kiralanan Araç Markaları ve Diğer Özellikleri

Son yıllarda giderek popüler hale gelen araba kiralama, özellikle büyük şehirlerin vazgeçilmezi durumda. Yaşanan sabit masraf sorunları kişileri araç kiralamaya yönlendirmektedir. Bu nedenle sizler için en çok kiralanan araç markalarını derledik.

En Çok Karşılaşılan 5 Araba Arızası ve Maliyeti

Özellikle yeni araba kullanmaya başlayan sürücülerin en çok yaşadığı sorunların başında araba arızaları gelir. Nitekim araba kiralama işlemi yapan kişilerde araba arızaları konusunda sorun yaşayabilir. Arabali.com olarak en çok karşılaşılan araba arızalarını sizlere sunuyoruz.

Araç Kiraya Vermenin Avantajları

Son dönemin popüler araç kiralama hizmetlerinin başında gelen aracımı kiraya vermek istiyorum hizmetinin avantaj ve dezavantajlarına bakalım.

Kiralık Araç ile Kaza Yaparsam Ne Olur?

Tatile çıkmak veya hafta sonunuzu gezerek değerlendirmek için aldığınız kiralık araç ile kaza yaparsanız ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Arabali.com üzerinden uzun dönem araç kiralama satın alarak tasarruf edebilirsiniz. Uzun dönem araba kiralama avantajları hakkında bilginiz yoksa yazımızı okuyabilirsiniz.

En Az Yakan Otomobil Modelleri

Yüksek akaryakıt ücretleri araç sahiplerini ve araç sahibi olmak isteyen kişilerin elini kolunu bağlıyor. Buna rağmen araç sahibi olmak isteyen kişiler için iki seçenek ortaya çıkıyor. Araba kiralama veya az yakan otomobil tercih etme.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dünyada oldukça popüler olan ve giderek ülkemizde de popüler bir hale gelen araç kiralama, giderek önemli bir hizmet haline geliyor. İşte araç kiralarken bilinmesi gerekenler nelerdir?